Brusné nástroje
Brusné nástroje na podkladě
Brusné pásy se používají pro konečnou úpravu všech typů kovů, plastů, skla a dřeva. Aby upravovaný materiál po konečné úpravě vypadal co nejlépe, je třeba použít správné brusivo. Výsledek je také závislý na způsobu použítí, na kontaktu materiálu s brusivem, na síle a rychlosti stroje.
Brusné role jsou určeny pro konečnou úpravu kovů, plastů a dřeva. Role SGA jsou vysoce kvalitní produkt pro konečnou ruční nebo strojovou úpravu materiálu. Role mohou být dodávány v různých kvalitách a množstvích z tkaniny či z papíru.
Brusné listy jsou užívané pro rychlé broušení kovu, plastu a dřeva, stejně tak dobře jako pro natřené, nalakované či nabarvené povrchy. Brusné listy je možné dodat na textilním i na papírovém podkladu v několika různých provedeních a s různými vlastnostmi, například nepromokavé.
Kruhové a fíbrové výseky se používají všude tam, kde je třeba dosáhnout hladkého povrchu materiálu. Jsou používané v oblasti výroby kovového nábytku a zařízení, při výrobě automobilů a strojů, pro opravy karosérií automobilů, v kamenictví nebo ve stavebním a strojírenském průmyslu. Kruhové výseky je možné dodat na textilním, papírovém či fibre podkladu.
Minidisky jsou užitečné pro konečné čištění a leštění kovu, plastu a dřeva. Minidisky se převážně používají v lodním a automobilovém průmyslu, při výrobě keramiky, ve slévárnách a dalším strojírenském průmyslu.
Lamelové kotouče jsou navržené pro dočisťování svárů, odstranění koroze, pro broušení a konečnou úpravu. Hlavní rysy lamelových kotoučů SGA:
- rychlá úprava materiálu
- hladké broušení
- dlouhá životnost
- nízká hladina hluku
- nízké zahřívání
Lamelová kola se užívají pro jemné rovnoběžné ukončení, které je velmi vhodné pro konečnou úpravu zakřivených ploch, různých profilů, tvarů a trubek. Lamelová kola jsou k dispozici pro přenosné brusky, ale i pro velké nepřenosné stroje.
Spirálové pásy se používají pro dočisťování a konečnou úpravu tvaru obrobku, na okraje a místa, která jsou obtížně přístupná. Spirálové pásy jsou dostupné v zirkonu a v korundu. Dostupné pouze na stopce.
Dvoustranné brusné houbičky jsou vyrobeny z velmi ohebného materiálu opatřeného na dvou stranách brusivem z karbidu křemíku. Houby jsou určené k opracování převážně neželezných materiálů.
Čtyřstranné brusné houbičky jsou vyrobeny z méně ohebného materiálu opatřeného na čtyřech stranách brusivem z aluminium oxidu. Houby jsou určené k opracování převážně železných materiálů.